Musli i Unikaha naneli novi udarac Barsi

Izvor: MVP.rs, 28.Nov.2016, 19:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Proteklog vikenda su odigrane utakmice 10. kola u španskoj ligi.

Real je nastavio da teroriše svoje rivale, Barselona je upisala novi poraz, a srpski košarkaši na privremenom radu u Endesa ligi su bili zapaženi i proteklog vikenda. Na programu su bile utakmice 10. kola, koje je propustila ekipa Saragose.

Derbi susret 10. runde je odigran u Malagi, gde je Unikaha savladala Barselonu Lasa posle produžetka rezultatom 95:89. Značajan doprinos trijumfu svoje ekipe dao >> Pročitaj celu vest na sajtu MVP.rs << je Dejan Musli, koji je meč završio sa 13 poena (5/7 za dva, 3/4 za jedan) i sedam skokova. Na terenu je proveo 24 minuta. Najbolji kod pobednika bio je Kajl Fog sa 29 poena.

Huskić MVP kolaU novoj sezoni po starom je nastavio Goran Huskić, koji igra u Drugoj španskoj ligi. Od ove sezone je član Burgosa, ekipe koja ima ambicije za plasman u viši rang. Burgos je u 11. kolu savladao ekipu Araberija sa 97:84, a Huskić je bio najzapaženiji pojedinac na meču sa 18 poena i 15 skokova. Ostvario je indeks korisnosti 37 i bio je najbolji igrač španske Druge lige minulog vikenda. Nastavio je kontinuitet odličnih partija, prosečan indeks korisnosti mu je 20.5 i statistički je drugi igrač španske Sekunde.

Ekipa Barselone je doživela nekoliko teških poraza u prethodne dve nedelje, a ovaj poslednji takođe spada u tu kategoriju. Gostima nije pomoglo 20 poena, Peterija Koponena. Finca su pratili Tajris Rajs sa 14 poena, sedam asistencija i četiri skoka, Bred Oleson sa 12 poena i Ante Tomić koji je ostvario dabl-dabl učinak sa po 11 poena i uhvaćenih lopti. Stefan Peno nije ulazio u igru na ovom meču.

Fuenlabrada je na svom terenu bila bolja od Andore rezultatom 85:72 i na taj način je stigla do treće pobede u sezoni. U redovima domaće ekipe je briljirao Ivan Paunić sa 22 poena (4/6 za dva, 2/7 za tri, 8/10 za jedan). Oliver Stević je upisao 13 minuta za goste. Za to vreme je ostvario učinak od dva poena (1/3 za dva) i jednog skoka.

Od ostalih učinaka srpskih košarkaša trebalo bi izdvojiti onaj Nikole Radičevića, koji je u porazu Real Betisa na gostovanju Valensiji rezultatom 66:56 upisao 11 poena (2/7 za dva, 2/2 za tri, 1/2 za jedan), pet ukradenih lopti i po četiri skoka i asistencije. Zanimljivo je da je poslednja četvrtina na ovoj utakmici završena rezultatom 6:9!

Najkorisniji igrač 10. runde bio je Serhio Ljulj. Bek Reala Madrida je u pobedi svoje ekipe nad Manresom rezultatom 96:70 upisao 24 poena (3/4 za dva, 4/5 za tri, 6/6 za jedan), šest asistencija i tri skoka. To mu je donelo 37 indeksnih poena za samo 16 minuta igre! Iza njega su ostali Vitor Benite (Mursija, 30) i Kajl Fog (Unikaha, 29).

Utakmice 11. kola na programu su 3. i 4. decembra.

REZULTATI 10. KOLA

Estudijantes - Gran Kanarija 78:86

Baskonija - Tenerife 72:73

Bilbao Basket - Huventud 83:70 (Dejan Todorović 1sk, 1as - Luka Bogdanović 11p, 3sk)

Real Madrid - Manresa 96:70 (Petar Aranitović 1p, 2sk, 2as, 1ul; Aleksandar Cvetković nije igrao)

Mursija - Obradoiro 74:76

Valensija - Real Betis 66:56 (Nikola Radičević 11p, 4sk, 4as, 5ul, 5il; Strahinja Milošević 2sk, 1as, 2ul)

Fuenlabrada - Andora 85:73 (Ivan Paunić 22p, 4sk, 2ul - Oliver Stević 2p, 1sk)

Unikaha - Barselona 95:89 OT1 (Dejan Musli 13p, 7sk - Stefan Peno nije igrao)