Murinjove prepreke na putu do Bridža

Izvor: Mondo, 01.Maj.2013, 18:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Murinjove prepreke na putu do "Bridža"

"Gardijan" analizira situaciju oko menadžerske pozicije u Čelsiju i pita se da li bi portugalski trener prihvatio postojeću hijerarhiju u klubu.

Žoze Murinjo ne želi da ostane u Realu. On pregovara sa Čelsijem, koji u principu hoće da ga opet vidi na klupi, ali daleko od toga da su definisana sva pitanja i da je povratak "Specijalnog" na Stamford Bridž puka formalnost.

"Gardijan" u svojoj analizi navodi da je prva prepreka na tom putu Murinjov ugovor sa Realom, >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << koji ističe tek 2016. godine.

Još ozbiljniji problem mogla bi da bude podela zaduženja, oko čega se prvobitno i posvađao sa vlasnikom kluba, Romanom Abramovičem.

Murinjo je sredinom svog mandata - koji je potrajao nešto više od tri godine - postao nezadovoljan jer mu ruski tajkun nije u potpunosti poverio brigu o transferima, a ovaj ga je dodatno razljutio imenovanjem Avrama Granta za direktora fudbala u Čelsiju.

Kada bi ponovo preuzeo "plavce", Murinjo bi se "sudario" sa direktorima Ronom Gurlejom i Majklom Emenalom, od kojih ovaj drugi ima velikog uticaja na skautiranje i dovođenje igrača.

"Gardijan" navodi da bi trener Reala, u slučaju da ne bude zadovoljan ponuđenim, lako mogao da se okrene ponudi Pari sen Žermena.

Murinjo ne krije da mu je prioritet povratak u Englesku, gde ga "vole navijači i neki klubovi - jedan naročito - a mediji poštuju".

Njegovom povratku nadaju se veterani Frenk Lampard (ističe mu ugovor) i Džon Teri (ima još jednu sezonu), smatrajući da će na osnovu odnosa iz starih dana obezbediti nove ugovore, a o portugalskom stručnjaku se pozitivno izrazio i srpski reprezentativac Branislav Ivanović.

Prema pisanju "Gardijana", druga Čelsijeva opcija za posao koji privremeno obavlja Rafa Benitez je strateg Malage Manuel Pelegrini, a za njim slede Dejvid Mojes iz Evertona, Dijego Simeone (Atletiko Madrid), Đanfranko Zola, Gustavo Pojet...

(MONDO, foto: Beta/AP/Andres Kudacki)

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.