Murinjo slavi, Roma se za poraz u Đenovi iskupila pobedom nad Frozinoneom VIDEO

Izvor: B92, 01.Okt.2023, 22:45

Fudbaleri Rome uspeli su da pobedom okončaju turbulentnu nedelju u Seriji A.

Posle dva gostovanja, remija sa Torinom (1:1) i žestokog poraza od Đenoe (4:1), "vučica" je na Olimpiku savladala Frosinone sa 2:0 (1:0).

Tako je stavljena tačka na nedelju kritika posle poraza koji je i Žoze Murinjo okarakterisao kao "najgori u karijeri".

Ni protiv novajlije u ligi nije išlo lako Rimljanima, dosta su se mučili, ali uspeli su da održe tradiciju, jer ni 25. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << put zaredom nisu dozvilili da izgube kod kuće protiv ekipe koja je ušla u ligu.

Lako je moglo da se desi da gosti povedu u 18. minutu, Marvin Kuni se obrukao, spetljao se pred praznim golom, nejasno je kako nije uspeo da postigne gol.

Samo četiri minuta kasnije, Roma je povela.

Loptu je u kaznenom prostoru prihvatio Romelu Lukaku, ogradio se i snažnim udarcem poslao loptu u mrežu Frozinonea.

VAR je gledao da li je Belgijanac napravio prekršaj, ali sve je bilo čisto i gol je priznat.

Kuni je i u 26. minutu bio u šansi, bio je neprecizan, da bi golman gostiju Stefano Turati u 60. minutu odlično reagovao posle jedan na jedan sa Edoardom Boveom.

Roma je pobedu obezbedila u 83. minutu.

Paulo Dibala je poslao centaršut na drugu stativu, tamo je bio kapiten Lorenco Pelegrini kojem nije bilo teško da pogodi za 2:0 i postigne svoj prvi gol u sezoni.