Izvor: B92, 07.Mar.2008, 18:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Murinjo 'razotkrio' Vengera
Iako već poslednjih šest meseci nisu rivali, Žoze Murinjo nije mogao da prekine sukob' sa trenerom Arsenala Arsenom Vengerom. Iako su Vengera svi kitili lovorikama od Arsenalovog sjajnog nastupa na San Siru, kod Murinja je to jedino izazvalo ljutnju. "Arsenal je jedinstven tim. Njihov trener nije ništa osvojio godinama, ali je ipak ido. U Arsenalu ne postoje pritisci. I nemojte reći da on iz mladih igrača izvlači talenat. Ono što on radi jeste da dovodi dragulje u klub >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i onda ih polira", rekao je Murinjo.
"To je drugačije. Ima vremena da radi u mirnoj atmosferi i da ostvaruje rezultate”, dodao je portugalski stručnjak.
Sa druge strane, situacija u Čelsiju je, prema Murinju, potpuno suprotna. Iako je u londonskom klubu osvojio pet trofeja za tri sezone, dok je Venger u istom periodu osvojio samo jedan FA Kup, to nije bilo dovoljno da zadovolji vlasnika kluba Romana Abramoviča.
Ipak, Venger je taj koji je dobio podršku Uprave, istu onu za koju Murinjo smatra da mu je bila zakinuta na Stamfordu i Venger je taj koga smatraju za vizionara i slave ga zbog razvijanja igrača kao što je, na primer, Sesk Fabregas.
Uprkos neslavnom odlasku iz Premijer Lige u septembru, Murinjo želi da se jednom vrati u Englesku.
"Moj sledeći potez biće Italija ili Španija”, izjavio je Murinjo koga smatraju za glavnog kandidata da popuni jedno od, verovatno uskoro upražnjenih, mesta na klupama Milana i Barselone, ali gde ni Real Madrid ne zaostaje sa interesovanjem za portugalskog stručnjaka.
Murinjo nije ni krio svoju veliku ljubav prema engleskom fudbalu.
"Posle toga, želim da se vratim u engleski fudbal i da na kraju preuzmem Portugaliju. Ne radim više u Engleskoj, ali moje mišljenje i osećanja nisu promenjeni”.
"Ne moram da krijem da sam bio veoma zaljubljen u engleski fudbal i ne krijem da ću da se vratim. To neće biti moj sledeći korak, ali sigurno želim da se vratim jednog dana”.
"Imam toliko divnih sećanja vezanih za Englesku i čak iako odem, kao što i planiram da odem, u neku drugu fudbalsku zemlju, uvek ću biti zaljubljen u Englesku”, zaključio je Portugalac.











