Murinjo: Tražim mlade igrače

Izvor: B92, 09.Avg.2010, 11:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Murinjo: "Tražim mlade igrače"

Trener madridskog Reala Žoze Murinjo izjavio je da ne planira da dovede kapitena Liverpula Stivena Džerarda i Rikarda Karvalja iz Čelsija.

Pošto je prošle nedelje demantovao dolazak Ešlija Kola, on je ovoga puta odbacio mogućnost da tandem iz Premijer lige pojača kraljevski klub.

Nekadašnji menadžer Čelsija kaže da je Džerard stub Liverpula i da Real u ovom trenutku traži mlade igrače.

"On je deo istorije Liverpula i on pripada >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << klubu. On je toliko važan deo njihove ekipe. Ista situacije je bila kada sam želeo da dovedem Frenka Lamparda u Inter. Problem se pojavi kada klub kupi igrača koji ima 30 godina i kasnije ima problem da ga proda”, ističe Murinjo.

Njegova filozofija dovođenja mlađih igrača isključuje dolazak Karvalja u Madrid.

"Rikardo je dobar igrač, ali je u godinama da kada pravite tim za budućnost, njega ne možete da uključite. On je čovek sadašnjice. To je veliki profesionalac sa čistim privatnim životom, pa zato nema problem da igra na vrhunskom nivou u 32 godine”, zaključuje Murinjo.

Real se vraća u Španiju pošto je u poslednjoj utakmici turneje u Sjedinjenim Državama pobedio Los Anđeles Galaksi sa 3:2.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.