Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 07.Mar.2016, 19:26 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mrak u ulicama oko Almaškog groblja
Kako se Novi Sad proširuje, čini se da se sve više povećavaju problemi komunalnog održavanja. Stanari Pervezovog naselja kod Almaškog groblja u novosadskom naselju Salajka od novembra imaju problem sa uličnom rasvetom. Od desetak svetiljki sija samo jedna.
Ulice Davida Rackovića i Đorđa Dere, koje su udaljene od strogog centra Novog Sada oko pet minuta prevozom. Kada padne mrak, u tim ulicama pali se jedna sijalica, zato što od desetak uličnih svetiljki, sija samo ta.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << />
"Nije zgodno nikako, imam unuku koja ide u sedmi razred, moram da je dočekujem tu svaku noć. Žensko dete nezgodno je. I ostala deca koja idu u školu svi moramo da dočekujemo", kaže Olah Ištvan.
Stanari tih ulica više puta su zvali preduzeća koja su zadužena za održavanje ulične rasvete.
"Zvali su više puta JKP Stan gde su nas stalno informisali o tome i obaveštavali da nemaju ugovor sačinjen sa gradom i da oni ne mogu da izađu da reše ovaj naš problem", kaže Milan Ljubinković; stanar ulice Davida Rackovića.
"Dok je elektrovojvodina održavala javnu rasvetu, ako bi pregorela neka sijalica pozovemo, za dan, dva dolazi da se menja, a njih češće smo morali da zovemo za svaku sijalicu, a pogotovo u poslednje vreme", kaže Golub Seratlić.
Iz kancelarije za odnose sa javnošću Grada Novog Sada, rekli su nam da se JKP Stan više ne bavi održavanjem ulične rasvete i da je tu dužnost preuzeo ZIG. Iz tog preduzeća na naše pitanje zašto se toliko dugo čeka na rešavanje problema ulične rasvete stanara ulice Davida Rackovića i Đorđa Dere i šta je potrebno da bi se taj problem rešio, nismo dobili odgovor.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...









