Izvor: B92, 11.Feb.2015, 20:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Moto GP ostaje na "Silverstonu"
Ovogodišnja Velika nagrada Britanije Moto GP šampionata biće održana na stazi “Silverston”, a ne na “Donington parku”, kako je bilo najavljeno.
“Silverstonu” je prošle godine ostao bez prava za održavanje trke u Britaniji, pošto je postignut dogovor sa “Stazom Velsa”.
Međutim, pošto izgradnja te piste još nije ni počela, održavanje trke je ustupljeno “Doningtonu”, ali je ta saradnja raskinuta, pa će “Silverston” ove i sledeće godine >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ugostiti najbolje motocikliste današnjice.
Trka u Britaniji će biti vožena 30. avgusta, a zbog takvog dogovora, runda Svetske serije Reno, planirana za taj vikend, prebačena je za 5. i 6. septembar.
Ovogodišnji Moto GP šampionat brojaće 18 trka, a počinje 29. marta Velikom nagradom Katara.






