Izvor: MozzartSport.com, 08.Dec.2021, 20:38

Motli brojao do 33, Mekolum do 27, Lokomotiva preokrenula Trento

Sjajna utakmica u Rusiji - 97:95

Odlična utakmica Evrokupa viđena je u Krasnodaru. Trento je postavio pravi izazov za favorizovanu Lokomotivu, ali je pao u poslednjem minutu, posebno posle izgubljene lopte Flakadorija i Lokomotiva je uspela da preokrene - 97:95.

Trento je u završnici imao jasnu prednost, ali se na vreme Mekolum probudio i uz Motlija ruski tim stigao je do potpunog egala na ulasku u poslednja dva minuta, a onda je i poveo na pola >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << minuta pre kraja.

Džonatan Motli završio je meč sa 33 poena, dok je Erik Mekolum dodao 27, dodao je tome 13 asistencija. Njihova vrhunska partija. Kod Trenta su Desonta Bredford i Vesli Saunders ubacili po 18 poena.

Lokomotiva je u prvom poluvremenu, očekivano, bacila sve karte na Motlija koji je blistao u napadu i doneo svom timu čak 24 poena za prvih 20 minuta, od čega je gađao 10/14 za dva poena i tome je dodao pet skokova. Nezaustavljivo je igrao centar Lokosa, a opet je Trento vodio četiri poena razlike na poluvremenu.

Razlog - jako loša odbrana ekipe Jevgenija Pašutina. Čak i kada je Motli bio u defanzivi znao je da zakasni za igračima Trenta koji su timskom igrom iskoristili sve slabosti ruskog tima. Duvala je promaja u reketu i Trento je to znao da kazni utrčavanjima.

Gosti su i u nastavku utakmice nastavili sa dobrom igrom, bili su u prednosti, ali su krajem treće deonice upali u probleme sa faulovima na centarskoj poziciji.