Morijentes:Još uvek mogu da igram

Izvor: B92, 11.Sep.2009, 17:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Morijentes:"Još uvek mogu da igram"

Fudbaler Olimpika iz Marseja Fernando Morijentes izjavio je da veruje da još uvek može da pomogne svom novom klubu da ostvari dobar rezultat u Ligi šampiona.

Morijentes je letos, uprkos činjenici da ima 33 godine i problema sa povredama, stigao iz Valensije kao slobodan igrač, ali je u prva četiri meča francuskog šampionata igrao samo 72 minuta. Španski internacionalac u Marseju ponovo radi sa trenerom Didijeom Dešamom, sa kojim je već sarađivao i pre pet godina >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u Monaku, kada su 'kneževi' stigli do finala LŠ.

"Najveća razlika u odnosu na taj period je što su moje noge pet godina starije. Prošle sezone nisam mnogo igrao, a tokom leta sam dva meseca individualno trenirao. Nedostaju mi ritam i kondicija. Na skali od jedan do deset, trenutno se osećam kao šestica. Ipak, potpisao sam dvogodišnji ugovor sa Olimpikom jer zaista verujem u sebe i u tim, ali moram da priznam i da nisam više onaj stari", objasnio je Morijentes koji je prošle sezone odigrao samo sedam prvenstvenih utakmica za Valensiju i postigao jedan gol.

Morijentes je ocenio i da bi mu bilo lakše da je potpisao ugovor sa nekim klubom iz Katara, jer bi tamo zaradio više novca i ne bi igrao pod pritiskom.

"Međutim, na kraju sam odlučio da dođem u Olimpik zbog trenera Dešama", dodao je španski fudbaler.

Morijentesu, koji je sa madridskim Realom tri puta bio prvak Evrope, konkurent za mesto u napadu Marseja biće brazilski fudbaler Brandao.

"Ne mogu i ne želim da imam status rezervnog igrača. Konkurencija i takmičenje me guraju napred. Sa Brandaom imam zdrav konkurentski odnos, ali sigurnio nisam došao u klub da bih sedeo na klupi", rekao je Morijentes, koji je postigao 27 golova na 47 utakmica u dresu reprezentacije Španije.

Iskustvo Morijentesa u Ligi šampiona moglo bi da pomogne Olimpiku da dođe do uspeha u tom takmičenju. Francuski klub je jedinu titulu prvaka Evrope osvojio 1993. godine, kada je u finalu bio bolji od Milana. Ove sezone Olimpik će u Ligi šampiona igrati u grupi sa madridskim Realom, Milanom i Cirihom.

"Ne želimo da razmišljamo da su Real i Milan favoriti. Sada smo samo četiri tuma koje kreću od nule. Prvo kolo i duel sa Milanom mogli bi da budu odlučujući. Ako tu pobedimo, porašće nam samopuzdanje", zaključio je Morijentes.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.