Izvor: B92, 14.Avg.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Montreal: Izvinjenje Đokoviću
Zvanični spiker na dodeli nagrada na teniskom turniru u Montrealu Vinston Makvejd i organizatori turnira u Montrealu izvinili su se najboljem srpskom teniseru Novaku Đokoviću zbog toga što ga je pogrešno predstavio prilikom uručivanja pobedničkog odličja.
Makvejd je u nedelju, na ceremoniji dodele pehara Đokoviću, koji je u finalu savladao Rodžera Federera, greškom predstavio pobednika kao tenisera iz Hrvatske.
"Želem da uputim svoje izvinjenje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kao zvanični spiker 'kuće' teniskog turnira u Montrealu zbog toga što sam juče na završnoj ceremoniji rekao da je Novak Đoković iz Hrvatske. Priznajem grešku i biće mi drago da se ispravim kada Novak osvoji svoj drugi trofej u Montrealu 2008. godine", saopštio je Makvejd.
Izvinjenje je, kako se navodi, upućeno ne samo Đokoviću, već i srpskoj zajednici u Montrealu i Kanadi.
Đoković je u finalu Montreala pobedio Federera sa 2:1 (7:6, 2:6, 7:6) u meču koji je, po brojnim ocenama, bio jedan od najboljih u dosadašnjoj karijeri srpskog tenisera.













