Monca savladala mamurni Napoli – Fiorentina sigurna

Izvor: B92, 14.Maj.2023, 16:57

Monca savladala "mamurni" Napoli – Fiorentina sigurna

Fudbaleri Monce pobedili su Napoli sa 2:0 u utakmici 35. kola Serije A.

Poveli su domaći posle 18 minuta fudbala na Brianeto stadionu u Monci, strelac je bio Dani Mota.

Tim rezultatom se završilo prvo poluvreme, a u drugom smo videli takođe samo jedan pogodak.

U 53. minutu Andrea Petanja je savladao Golinija.

Treba napomenuti da je Napoli na ovoj utakmici nastupio u izmenjenom sastavu, Napolitnaci su u prošlom kolu obezbedili šampionsku titulu, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koju su čekali od 1990. godine.

Posle ove pobede Monca je stigla do 49. boda i popela se na deveto mesto Serije A.

U sledećem meču Inter će gostovati na stadinu Dijego Armando Maradona, dok Monca gostuje Sasuolu.

Druga utakmica u ovom terminu od 15 časova se igrala u Firenci, gde je Fiorentina bila bolja od Udinezea sa 2:0.

Poveli su domaći posle sadam minuta golom Kastrovilija, a konačan rezultat je postigao Đakomo Bonaventura u 90. minutu.

U sledećem meču će gostovati Torinu, a pre toga im sledi revanš meč polufinala Lige konferencije protiv Bazela, a Udineze će u narednom kolu dočekati ekipu Lacija.