Mitrović prvi strelac Čempionšipa

Izvor: B92, 02.Okt.2019, 00:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović prvi je strelac engleskog Čempionšipa posle deset kola sa sedam pogodaka.

Mitrović je sa dva gola predvodio Fulam do ubedljivih 4:1 u Redingu.

Dvostruki strelac bio je i kapiten londonskog kluba Tom Kerni. Kerni je doneo vođstvo Fulamu u 13. minutu.

Nakon što je Reding ostao sa igračem manje zbog isključenja Džona Svifta u 20. minutu, Mitrović je sa dva gola u roku od tri minuta nokautirao domaćina već >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << posle pola sata igre.

Kerni je povećao na 4:0 sredinom drugog poluvremena, da bi minut pre kraja Jaku Meite ublažio poraz Redinga.

Fulam je ovom pobedom napredovao do deobe četvrte pozicije na tabeli sa 18 bodova, jednim manje od Notingem Foresta i Vest Bromvič Albiona, a dva iza novog lidera Lids Junajteda.

Lids je minimalnim rezultatom savladao upravo VBA te uz remi Notingema u Blekburnu 1:1 zaseo na čelo Čempionšipa.