Prvi gol poništen, ali drugi nije – Mitrović nastavio da rešeta VIDEO

Izvor: B92, 10.Nov.2023, 17:51

Fudbaleri Al Hilala pobedili su Al Tavon 2:0 (0:0) u 13. kolu šampionata Saudijske Arabije, a srpski fudbaler Aleksandar Mirtović ponovo je bio u centru pažnje.

Reprezentativac Srbije u 82. minutu matirao golmana gostujućeg tima, a konačan rezultat postavio je Kano u 99. minutu.

Prethodno je Mitrović 38. minutu pogodio iz prilično teške pozicije nakon što je skočio visoko posle centaršuta i jakim udarcem glavom poslao loptu po sredini gola, a golman nije mogao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da reaguje na pravi način.

Međutim, gol je posle provere poništen zbog prekršaja Mitrovića nad protivničkim igračem prilikom skoka.

Bivši napadač Fulama u završnici meča uspeo je da zatrese mrežu, a ovaj put pogodak mu je priznat.

Mitrović se oslobodio svog čuvara nakon što je slobodan udarac izveo Malkom, opet je šutirao glavom sa 11 metara, a lopta je u mrežu ušla po sredini gola.

Bio je ovo njegov deveti gol u domaćem šampionatu na 10 odigranih utakmica.

Srbin je u 97. minutu izašao iz igre, a dva minuta kasnije Kano je iz slobodnog udarca postavio konačan rezultat.

Bila je ovo 11. pobeda za Al Hilal od početka sezone, koji drži prvu poziciju sa 35 bodova, dok je Tavon upisao drugi poraz i sada je na četvrtom mestu.