Mitrović i Lukić nemoćni protiv pčelica – razočaravajuć jubilej srpskog napadača

Izvor: B92, 07.Mar.2023, 00:03

Mitrović i Lukić nemoćni protiv "pčelica" – razočaravajuć jubilej srpskog napadača

Fudbaleri Brentforda savladali su Fulam rezultatom 3:2 u meču 26. kola Premijer lige.

Po goste je počelo loše od samog starta. Već u šestom minutu Itan Pinok je doveo "pčelice" u prednost nakon što se njegov udarac nesrećno odbio od Tima Rima u gol Fulama.

Tim iz prestonice je do poluvremena izjednačio nakon što je Manor Solomon stigao do pete utakmice u nizu, odnosno četvrte u Premijer ligi, u kojoj se upisao u strelce. Izraelac se sjajno pozicionirao kada >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je Andreas Pereira izveo slobodan udarac i pogodio prečku.

Pokupio je "otpadak" i nije imao bivši igrač Šahtjora težak posao da pogodi nebranjenu mrežu. Ipak, to nije bilo dovoljno.

U nastavku je Brentford stigao do dva gola, najpre preko Tonija koji je iskoristio jedandaesterac, a Jensen je u 85. minutu povisio na 3:1. Do kraja je Karlos Vinisijus postigao još jedan gol za Fulam u 99. minutu.

Za Fulam je čitav meč odigrao Aleksandar Mitrović i to je bio njegov 200. nastup u dresu tima sa "Krejven kotidža", dok je Saša Lukić počeo u startnih 11, ali je zamenjen u 75. minutu.

Brentford nakon ovog meča nastavlja svoju seriju nepobedivosti i trenutno su deveti pred duel sa Evertonom u Liverpulu. Fulam ostaje sa 39 bodova, a u narednom kolu dočekuju Arsenal.