Izvor: B92, 18.Jan.2003, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mirjam Kazanova trenira u porodici Hingis

Melani Monitor, majka i trener svojevremeno najbolje teniserke sveta Martine Hingis, postaće trener Mirijam Kazanove, saopštio je u subotu otac mladje švajcarske igračice, Leo Kazanova.

Ova 17-godišnja teniserka trenutno je 53. na svetu, a sa Melani Monitor će raditi svakodnevno dok se Hingisova ne oporavi od stalnog problema sa člankom.

Martina Hingis izjavila je početkom nedelje da će možda morati da prekine karijeru zbog povrede.

"Razmišljao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sam kako kao otac mogu da doprinesem Mirijam, a zaključio sam da je najbolje da preuzmem nadgledanje karijere. Drago mi je zbog promene. Za moju ćerku to će biti kao da je prešla u Mančester Junajted ili Bajern Minhen", kazao je Leo Kazanova.

Mirijam Kazanova je profesionalac postala 1999. godine, a prvu titulu je osvojila prošle godine u Briselu, a takmičila se za Švajcarsku u Fed kupu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.