Izvor: MozzartSport.com, 09.Apr.2021, 23:23

Mir čuva Ueskin mir (VIDEO)

Elče nije izdržao – 3:1

Ueska se bori da pobegne od crvene zone u španskoj primeri, a u tome veliki udeo ima odlični napadač Rafa Mir. Redovno postiže golove, a večeras je dao dva komada u pobedi svog tima nad Elčeom - 3:1 (2:1). S obzirom da se radi o timovima koji su blizu na tabeli, ovaj trijumf ima veliki značaj za Uesku.

Situacija na tabeli je sada sledeća: Ueska je na 27 bodova i drži 16. mesto, dok je Elče ostao na 26 bodova i na 18. je mestu. Prilična >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << gužva vlada na dnu tabele i vodiće se prilična borba za opstanak.

Meč je počeo u ludom tonu jer je Mir već u 3. minutu posle odlične akcije iz kornera skočio u stilu najboljih napadača i zatresao mrežu glavom. Međutim, Elčeu je volšebno bio potreban samo minut da izjednači, posle autogola Vavra.

Ipak, Ueska je tokom utakmice pokazala da je snažniji rival, pa zato nije čudo što je Sandro Ramirez u 30. minutu nagovestio da će domaći sastav do sva tri boda.

To je na kraju potvrdio ko drugi do Rafa Mir. Dosuđen je penal posle igranja rukom Mohike, a to je Mir znalački iskoristio i zapečatio pobedu.