Izvor: Blic, 25.Apr.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Miodrag Čorović: Ne može redar za svakog navijača
Miodrag Čorović: Ne može redar za svakog navijača
Večiti derbi, 124. po redu, ponovo je završen sa nemilim scenama na tribinama. Isto pitanje, kao posle prethodnih derbija, postavljeno je Miodragu Ćoroviću, direktoru stadiona Crvene zvezde. Ko je zatajio u organizaciji večitog derbija?
- Naš klub je uradio sve što je bilo u njegovoj moći za organizaciju ovakvog meča, međutim, zakon mase je, nažalost, ponovo izašao na videlo. Da li su mogli da se spreče >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << neredi navijača?
- Incident je izazvao navijač Partizana koji je skinuo Zvezdin transparent sa ograde na istočnoj tribini i odneo ga na jug. Mnogi su me u tim trenucima pitali zašto ga obezbeđenje nije zaustavilo, ali niko ne shvata da bi hapšenje jednog navijača prouzrokovalo lavinu mase i još veće nerede sa sigurno težim posledicama i po policiju i po gledaoce. Ne želim da napravim novi Hejsel. Ko je odgovoran za unošenje pirotehnike na severnu i južnu tribinu?
- Baklje su problem ne samo kod nas već i u drugim zemljama, jer je reč o predmetu na koji detektor ne reaguje. Navijači ih najčešće sakriju u donji veš, a pretres može da vrši samo zakonski određeno lice, u ovom slučaju pripadnik policije. Naši redari mogu samo da vizuelno pregledaju lice pri ulasku na stadion, ali ne i da mu zavlače ruku u gaće ili džep, jer bi onda svako mogao da izmisli optužbu kako mu je ovaj ukrao 5.000 evra iz jakne.
Šta uraditi do 11. maja kada na 'Marakani' igraju Crvena zvezda i Partizan u Kupu?
- Jedino rešenje je da čelnici dva naša najtrofejnija kluba, pripadnici policije i novinari sednu za sto, gde bi zajedničkim snagama rešili ovaj dugogodišnji problem. Drugog rešenja nema. Dotle, nama preostaje da postavimo nove stolice na južnoj tribini i po propisu renoviramo uništena kupatila na toj strani stadiona, ali i da se nadamo da to nećemo ponovo morati da radimo 12. maja. Dejan Savićević je predložio da se ubuduće smanji broj ljudi na južnoj i severnoj tribini.
- Dejan je bio veliki igrač, ali se očigledno ne razume u svaki posao. Pitam se da li je on tako nešto video u Italiji ili negde drugde u Evropi. Nije rešenje da zavežemo navijača za stolicu ili da na svakog pojedinca postavimo jednog redara. Bilo bi najbolje kada bi svako odgovarao za svoje postupke, ali očigledno taj zakon još nije zaživeo kod nas - istakao je Ćorović. G. Anđelković








