Minhen ovde više ne stanuje!

Izvor: Mondo, 12.Jul.2017, 14:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Minhen ovde više ne stanuje!

"Alijanc arena" od danas je samo dom Bajerna iz Minhena.

Foto: Guliver/Getty Images/Alexander Hassenstein

Minhen 1860 napušta "Alijanc arenu"! To je od danas i definitivno...

"Lavovi" su u sredu raskinuli ugovor o zakupu "Alijanc arene" i ta odluka stupa na snagu odmah.

Minhen će ubuduće igrati na svom nekadašnjem stadionu "Grinvalder". Klub je na ovom objektu, kapaciteta 12.500 mesta, nastupao u dva navrata: od 1911. do 1995. i sezoni >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << 2004/2005. Takođe, koristio je i Olimpijski stadion od 1972. do 2005. godine.

Minhen 1860 je na "Alijanc areni" igrao od njenog otvaranja 2005.

Celokupa prava na "Alijanc arenu" otkupio je Bajern iz Minhena, Šampion Nemačke je u aprilu 2006. otkupio od Minhena 1860 za 11 miliona evra akcije, ali je taj ugovor garantovao da koristi stadion do 2025. godine.

Minhen je na kraju prošle sezone ispao iz "Cvajte" u regionalnu ligu.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.