Izvor: MozzartSport.com, 11.Feb.2021, 21:31

Milojevićev Al Ahli u 86. minutu ispustio pobedu i prvo mesto

Al Itihad izvukao bod u derbiju Džede

Izabranici Vladana Milojevića remijem (1:1) u derbiju Džede protiv velikiog rivala Al Itihada prosuli su dva boda u šampionskoj trci iako su posle rano stečenog vođstva prednost održavali sve do završnice utakmice.

Al Ahli je do vođstva stigao u 24. minutu golom rezerviste Abdulrahmana Gahreba koji je samo pet minuta ranije zamenio povređenog Mitritu. Ofanzivac domaćina primirio je na ivici šesnaesterca >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << povratnu loptu Tarmina sa desnog boka i potom uputio neodbranjiv udarac.

Gol zaostatka za goste je bio povod da u završnici susreta zaigraju znatno ofanzivnije, napad su sa klupe osvežili Al Obod i Kamara, a inicijativa Al Itihada rezultirala je pogotkom Hegazija u 86. minutu kojim je ujedno is tavljena tačka na duel.

U redovima domaćina svih 90. minuta odigrao je Ljubomir Fejsa, dok je Aleksandar Prijović u timu gostiju zamenjen nakon izjednačenja.

Milojevićev tim tako je drugi put u prethodna tri kola remizirao i propustio šansu da makar do subote i utakmice Al Šababa preuzme lidersku poziciju.

Al Ahli posle 18 kola ima 10 pobeda i po četiri remija i poraza te sa 34 boda, zaostaje korak u odnosu na lidera koji ima i utakmicu manje.

SAUDIJSKA ARABIJA 1 - 18. KOLO