Izvor: B92, 02.Dec.2005, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Milojević: "Nema mesta euforiji"
Košarkaši Partizana ocenili su da nema mesta euforiji posle pobede nad Ulkerom u petom kolu Evrolige, prvom trijumfu šampiona SCG u elitnom evropskom takmičenju.
"Skinuli smo veliki teret sa ledja, ali nema mesta euforiji. Dobra smo ekipa, ali smo bili u maloj krizi. I ja sam loše igrao i bio van forme, ali sada znam šta da radim kada me krenulo", rekao je posle meča kapiten Dejan Milojević.
Najbolji igrač "crno-belih," posle slabijih igara na početku >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sezone, utakmicu je završio sa 20 poena i 13 skokova. Najefikasniji igrač susreta bio je Nikola Lončar, koji je posle utakmice istakao da ekipa ne sme da se obazire na kritike.
"Porazi su sastavni deo sporta. Ne smemo da se obaziremo na kritike i druge ekipe, naše je da radimo i dodjemo do forme, a radimo više nego drugi. Nije ovo nikakva revolucija, čekaju nas drugi rivali. Malo smo se odužili navijačima ovom pobedom", rekao je Lončar.
Krilni centar Unikahe Mirsad Turdžan rekao je posle meča da Ulker ima zvučna imena, ali oni ne deluju ubedljivo na parketu.
"Došli smo u nezgodnu poziciju da se borimo za plasman u drugu fazu. Znali smo da je Partizan mlad i perspektivan tim, a večeras je zasluženo pobedio. Izgubili smo zbog loše igre u poslednjoj četvrtini u kojoj nismo mogli da se sastavimo", rekao je Jahović.
Trener Ulkera Ergin Ataman bio je vidno uzbuđen posle utakmice: ''Razočaran sam zbog poraza, jer smo došli da pobedimo. Pre utakmice sam upozoravao na atmosferu koja vlada u hali kada Partizan igra svoje utakmice. Čestitam Partizanu na pobedi i publici na navijanju. Tako se bodri svoj klub. Znali smo da Partizan ima mlad tim, ali uz ovakvu atmosferu oni dobijaju na snazi. Ja u svojoj ekipi imam zvezde koje su podbacile večeras. Veoma sam razočaran večerašnjom utakmicom. Partizan je igrao dobru odbranu, a mi smo igrali katastrofalno u napadu što je uzrokovalo i lošu odbranu. Mislim da je razlog poraza i to, što moji igrači nisu imali srce na terenu."
Posle pet odigranih Ulker i Partizan imaju po jednu pobedu, a u 6. kolu prvak SCG dočekuje špansku Unikahu.









