Milijaš strelac za Vulvse, Blekpul jedini kiksirao od premijerligaša

Izvor: Blic, 25.Avg.2010, 00:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Drugo kolo Karling kupa nije donelo iznenađenja karakteristična za to takmičenje kojem premijerligaši daju najmanji značaj.

Sem Blekpula i Vulvsa koji su otišli u produžetke, ostali premijerligaši su do trijumfa došli u regularnih 90 minuta.

U timu Mika Mekartija posle dugo vremena našao se Nenad Milijaš, a upravo je on i doveo Vulverhemtpon u vođstvo od 1:0 pogotkom iz penala u 11. minutu.

Sautend je izjednačio u drugom poluvremenu, ali su domaći >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << fudbaleri ipak došli do pobede u 122. minutu golom Robija Stermana.

Uzbudljiv meč između MK Donsa i Blekpula završen je posle produžetaka pobedom nižerazrednog tima - 4:3.

Blekburn je het-trikom Dijufa došao do plasmana u treću rundu preko Noriča - 3:1.

Fudbaleri Vigana konačno su pobedili, ali ne verujemo da su navijači previše oduševljeni trijumfom nad trećeligašem Hartlpulom.

"Latiksi" su slavili sa 3:0, ali njihove fanove i dalje bole šamari od Blekpula i Čelsija zbog kojih sede na začelju Premijer lige sa gol razlikom 0:10.

Priliku da svoje navijače takođe malo obraduju nakon neuspeha u eliti iskoristio je Vest hem, kao i Sanderlend. "Čekićari" su jedva u 90. minutu došli do trijumfa pogotkom kapitena Skota Parkera, dok je na stadionu Svetlosti briljirao Daren Bent sa dva gola u lakoj pobedi nad Kolčesterom - 2:0.

Stouk je pobedio Šruzberi sa 2:1, a nešto ubedljiviji je bio Vest Bromvič Albion na gostovanju Lejton Orijentu - 2:0.

Bolton je na teškom gostovanju Sautemptonu došao do minimalnog trijumfa golom Ivana Klasnića u 31. minutu.