Miličić konačno otišao - u Orlando!

Izvor: B92, 17.Feb.2006, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Miličić konačno otišao - u Orlando!



Darko Miličić je od četvrtka i zvanično košarkaš Orlando Medžika. Reprezentativac SCG koji za 2 i po sezone kao drugi pik na draftu 2004.godine nije ispunio ni delić očekivanja Detroit Pistonsa poslat je na Floridu sa Portorikancem Karlosom Arojom u zamenu za centra Kelvina Kejta i pravo biranja u prvoj rundi drafta.

Miličić je tako dobio priliku za novi start u ekipi koja ga je želela od početka sezone i koja u njemu vidi ogroman potencijal:

"Njemu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je potrebna samo šansa. On je veoma dobar košarkaš. Ima visinu, ume da pogodi sa velike udaljenosti, ali i da igra u reketu. Dobiće šansu, i to mu je po našem mišljenju jedino potrebno" rekao je pomoćni trener Medžika Otis Smit.

U zamenu za Miličića, Džo Dumars koji je kao prvi operativac Pistonsa pravio vrlo malo grešaka (a draftovanje Miličića u Mičigenu ipak smatraju greškom) Detroit je dobio pika u prvoj rundi drafta i prostor u seleri kepu koji će se pojaviti kada Kejtu na kraju sezone istekne ugovor vredan osam miliona dolara ) tim novcem Detroit će zadržati Bena Valasa).

Miličić je za dve i po sezone u Detroitu postizao 1.6 poena uz 1.2 skoka po meču. Sada mu ostaje da na Floridi pokuša da nadoknadi ono što je izgubio za 30 meseci u Detroitu - da "uhvati" generaciju u kojoj su neki već superzvezde: LeBron, Karmelo,Kris Boš,Dvejn Vejd...

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.