Miler i Leva prosto vole Verder

Izvor: Mondo, 21.Jan.2018, 18:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fantastični duo "spakovao" četiri gola gostima iz Bremena.

Verder je dobio sprint, ali je maraton pripao Bajernu.

Momci iz Bremena su odigrali sjajno prvih 25. minuta, ali je nakon toga Bajern smirio tempo, preuzeo kontrolu i ostavio tri boda na "Alijanc areni":

Bajern Minhen - Verder 4:2 (0:1).

Gosti su u Minhen stigli kao član poslednje "trojke", a poslednji bod protiv Bajerna u >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Bundesligi su osvojili u septembru 2010. godine. Uzimajući sve ovo u obzir, pre meča se nisu predviđali problemi za Bavarce.

Pošto su već bili prežaljeni, igrači Verdera su odlučili da lišeni pritiska odigraju za srce i dušu.

Od starta meča su se postavili "bajernovski", dominirali u posedu lopte, trkom pokrivali svaki pedalj terena i sjajnim kombinacijama prosto izluđivali zvezde Bajerna.

Prvu šansu su napravili već u 7. minutu kada je Maks Kruse pogodio prečku, a u 23. minutu su izveli sjajnu akciju, ali je Sven Urlajh sačuvao mrežu domaćeg tima.

To, međutim, nije uspeo u 25. minutu.

Maks Kruse je odlično primetio utrčavanje Džeroma Gondorfa i odigrao loptu u prostor, a vezista gostiju je uklizao ispred Bajernovog golmana i doveo Verder u vođstvo.

Igrači Bajerna u prvom delu nisu bili inspirisani kao gosti, ali su ipak stigli do izjednačenja.

Džerom Boateng je ušao sa loptom u šesnaesterac gostiju u 41. minutu i "zavrnuo" ka Tomasu Mileru, koji je izmađu dva odbrambena igrača primio na grudi i iz voleja pogodio  za 1:1.

A kada Tomas Miler postigne gol, Bajern ne gubi u Bundesligi!

U drugom delu meča ekipa Jupa Hajnkesa je zaigrala onako kako zna i veoma brzo preokrenula rezultat u svoju korist.

Robert Levandovski je u 63. minutu bio najviši nakon kornera Hamesa Rodrigeza i efektno savladao Pavlenku za 2:1.

Verder je uspeo da se vrati u igru posle preokreta - Maks Kruse je izveo korner koji je izazvao konfuziju u odbrani Bajerna, a loptu je u svoju mrežu sproveo Niklas Šule za 2:2 - ipak, Bajern, ili tačnije Levandovski i Miler, nisu dozvolili gostima da u Bremen odnesu bod iz "lavlje jazbine".

Džošua Kimih je uputio odličan centaršut, a sjajni Poljak je snažnim i preciznim udracem po drugi put savladao Pavlenku za svoj 17. gol u Bundesu ove sezone. Bilo je to u 74. minutu, a u 84. je Tomas Miler "overio" pobedu domaćina.