Izvor: RTS, 17.Jan.2021, 15:24

Milenković i Vlahović nemoćni, šestica Napolija protiv Fjorentine

Fudbaleri Napolija deklasirali su Fjorentinu rezultatom 6:0 u utakmici kojom je otvoren nedeljni program 18. kola Serije A. Napolitanci su do vrha napunili mrežu gostiju iz Firence i priključili se klubovima iz samog vrha tabele.
Ekipa koju vodi Đenaro Gatuzo skočila je na treću poziciju sa 34 boda, tri manje od drugoplasiranog Intera i šest manje od vodećeg Milana.

Napoli je sav posao završio već u prvom poluvremenu, kada je na semaforu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << pisalo 4:0.
Golove za domaćina postigli su Lorenco Insinje, Dijego Deme, Irving Lozano i Pjotr Zjelinski, da bi u nastavku Insinje realizovao penal i nastavio goleadu.
Mateo Politano je u finišu postavio konačan rezultat.
Srpski reprezentativac Dušan Vlahović odigrao je čitav meč za "violu", Nikola Milenković je igru napustio u 85. minutu, ali njih dvojica nisu mogli da spreče debakl svog tima.
Fjorentina je ostala na 14. poziciji sa 18 bodova.