Milanu samo bod u Empoliju

Izvor: Mondo, 27.Sep.2018, 23:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Loša intervencija fudbalera iz Foče mogla je skupo koštati Empoli, koji je ipak uspeo remizirati sa Milanom.

Ni 13. utakmicu zaredom fudbaleri Empolija nisu uspeli pred svojim navijačima savladati Milan, ali s obzirom na prikazano večeras na stadionu "Karlo Kastelani", bodom moraju biti i te kako zadovoljni.

"Rosoneri" su vodili na poluvremenu, imali priliku i za ubedljiviju prednost, nakon izjednačenja i nekoliko >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << sjajnih šansi za pobedu, ali morali su da se zadovolje bodom.

EMPOLI - MILAN 1:1 (0:1)

Junak susreta bio je domaći čuvar mreže Pjetro Teraćano, koji je imao nekoliko izvanrednih intervencija.

Ono što nije uspeo da odbrani dogodilo se u 10. minutu.

Lukas Bilja nije propustio priliku da iskoristi lošu intervenciju Fočaka Radeta Krunića, dobro je šutirao, lopta je na putu ka golu zakačila Lorenca Kapecija i završila u mreži domaćih.

WATCH: Biglia gives Milan the lead with a fantastic strike!#EmpoliMilan 0-1. pic.twitter.com/0tLr1QBmFb

— SempreMilan (@SempreMilanCom) September 27, 2018

Iako su i jedni i drugi imali nekoliko veoma dobrih prilika za postizanje gola u prvom poluvremenu, mreže se nisu tresle.

Đanluiđi Donaruma sjajno je intervenisao u 28. minutu, kada je u situaciji jedan na jedan odbranio šut Antoniju Lagumini, da bi samo tri minuta kasnije sreća ponovo bila na strani Milana - Frančesko Kaputo pogodio je stativu.

Uslijedio je zatim period bolje igre gostiju, nekoliko šansi, od kojih je najbolju imao Đakomo Bonaventura, ali bez realizacije.

Velika greška Alesija Romanjolija prethodila je izjednačenju u 71. minutu.

Defanzivac gostiju prvo je izgubio loptu u svom šesnaestercu, a zatim i oborio Gruzijca Levana Mčedlizea. Siguran sa 11 metara bio je Kaputo.

Zatim je viđena serija šuteva fudbalera Milana, tri velike prilike imao je Suso, ali svaki put je kao pobednik iz duela izlazio fenomenalni Teraćano. Ostalo je 1:1.

Milanezi sve više zaostaju za vodećim ekipama, a iako imaju meč manje u odnosu na rivale iz vrha, prednost prvoplasiranog dvojca Juventus - Napoli već je poprilično ozbiljna, 12 odnosno devet bodova.