Milan razočarao – šestica Intera protiv Verone

Izvor: B92, 03.Maj.2023, 22:57

Fudbaleri Intera sa 6:0 pobedili su ekipu Verone u 33. kolu Serije A.

Već posle prvog poluvremena bilo je 3:0 za ekipu iz Milana.

Gosti su poveli u 31. minutu autogolom Adolfa Gaiča, posle pet minuta Hakan Čalhanoglu je povećao prednost svoje ekipe.

Da bi samo minut kasnije Edin Džeko postavio 3:0 na semafor posle 45. minuta fudbala na stadionu Mark Atonio Bentegodi.

U drugom delu igre Lautaro Martinez je pogodio u 55. minutu, a konačan rezultat >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je postavio Džeko svojim durgim golom u 61. minutu meča.

Inter se ovom pobedom popeo na četvrto mesto sa 60 bodova, dok je Verona 18. i nalazi se u zoni ispadanja.

U sledećem meču Inter će gostovati ekipi Rome, dok Verona gostuje Lećeu.

Milan je odigrao samo 1:1 sa ekipom Kremonezea.

Poveli su gosti golom Okereke u 77. minutu meča.

A Milan se poraza spasio u samoj nadoknadi vremena kada je bod ekipi sa San Sira doneo Žunior Mesias u 93. minutu.

Milan se posle ovog remija popeo na šesto mesto sa 58. bodova, dok je Kremoneze ostao na 19. mestu sa 21.bodom.

U sledećem meču Milan će igrati protiv Lacija, dok Kremoneze gostuje Speciji.

Lacio je na svom terenu pobedio Sasuolo sa 2:0.

U 14. minuut je Felipe Anderson doveo svoj tim u vođstvo, a konačan rezultat je u 92. minutu postavio Toma Bašić.

Lacio u sledećem kolu gostuje ekipi Milana, a Sasuolo će dočekati Bolonju.

Monca je na svom terenu uspela da izbegne poraz u utakmici protiv Rome, jer je posle 90 minuta na semaforu je stajalo 1:1.

Poveli su gosti iz Rima u 24. minutu preko Stefana El Šaravija, a izjednačenje ekipi Monce je doneo Luka Kaldirola u 39. minutu.

Monca u sledećem meču gostuje Torinu, dok će Roma na Olimpiku igrati protiv Intera.