Miko Hirvonen objavio povlačenje

Izvor: B92, 06.Nov.2014, 12:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Miko Hirvonen objavio povlačenje

Vozač M-Sport Forda Miko Hirvonen objavio je da će se povući iz Svetskog reli šampionata po završetku ove sezone naredne nedelje.

Od povratka u M-Sport prošle godine, posle dve sezone u Sitroenu, Hirvonen je imao velikih problema da nađe pravu formu.

Najbolji rezultat u Svetskom reli šampionatu Finac je ostvario 2009. godine, kada je bio vicešampion, iza Sebastijana Leba, koji ga je pobedio za samo jedan bod.

Posle 13 godina među najboljim reli vozačima >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sveta, 34-godišnji Hirvonen kaže da se raduje što će više vremena provesti sa svojom porodicom.

Tokom karijere, bio sam fokusiran samo na sebe. Reli mi je oduzeo veliki deo života, a sam kalendar je bio veoma težak. Uživao sam u svakom minutu i iako i dalje volim reli, želim da se koncentrišem i na druge važne stvari u životu, svoju decu i porodicu. Postoje mnoge stvari koje još nisam iskusio i želeo bih da dam sebi šansu za nova iskustva”, istakao je Hirvonen.

Hirvonen ističe da ne isključuje povratak u auto-moto sport, ali je jasno naglasio da je njegova profesionalna karijera završena.

Kao i svi oni koji vole auto-moto sport, ja nisam samo ljubitelj relija. Oduvek sam voleo da pratim i sve druge kategorije. Ali, ako dobijem priliku da se prihvatim novog izazova u bliskoj budućnosti, to će biti samo iz zabave. Za sada želim malo da usporim i vidim šta me još čeka”, rekao je Hirvonen.

Finac je do sada startovao na 162 relija i ostvario je 15 trijumfa. Poslednji reli voziće u Velsu, od 13. do 16. novembra. Veći deo karijere je proveo u Fordu, za koji je vozio u tri navrata, uključujući i fabričke i privatne timove, a branio je još i boje Subarua i Sitroena.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Miko Hirvonen najavio povlačenje

Izvor: Nezavisne Novine, 06.Nov.2014

Vozač M-Sport Forda Miko Hirvonen objavio je da će se povući iz Svjetskog reli šampionata po završetku ove sezone. Od povratka u M-Sport prošle godine, poslije dve godine u Sitroenu, Hirvonen je imao velikih problema da pronađe pravu formu.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.