Izvor: Sportal.rs, 29.Dec.2014, 11:28 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mihajlovićev najbolji igrač prešao u Napoli
Napoli će u januaru, kada se zvanično otvori zimska pijaca, biti jači za dvojicu fudbalera: hrvatskog reprezentativca Ivana Strinića (27) i Manola Gabiadinija (23), koga su Rafi Benitezu preporučile sjajne igre u dresu Sampdorije. Obojica igrača bi u narednim danima trebalo da se pojave u Napulju i tamo obave sve formalnosti vezane za transfer u klub podno Vezuva.
Iako je ostao bez najproduktivnijeg napadača Mihajloviću kao uteha može da posluži podatak da je u klupsku kasu uspeo >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportal.rs << da obezbedi 13 miliona evra, koliko će Napolitanci uplatiti Đenovljanima za reprezentativnog golgetera, strelca sedam golova za Sampdoriju u dosadašnjem delu sezone.
- Stefano Pioli je prvi trener koji je verovao u njega (Gabiadinija), ali je Mihajlovićev uticaj bio presudan da Manolo postane igrač kakav je sada - rekla je za italijanske medije Gabiadinijeva sestra Melania, takođe vrlo uspešna fudbalerka, dugogodišnja reprezentativka Italije.
Napoli će drugo pojačanje, Strinića, dobiti praktično besplatno, s obzirom na to da mu ugovor sa ukrajinskim Dnjiprom ističe naredne nedelje. Strinić igra na poziciji kraj leve aut-linije, može da pokriva čitavu tu dužinu, a u karijeri je, pored Dnjipra, igrao i za splitski Hajduk.
(Foto: Beta/AP/Carlo Baroncini)






