Izvor: N1 televizija, 17.Avg.2016, 22:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mihajlović: Želimo zlato
Osvetićemo se Amerikankama u finalu, poručio je predsednik Saveza Nenad Golijanin, posle poraza od SAD u grupnoj fazi.
Pokazalo se da je optimizam bio sa pokrićem. Samo što protiv SAD nećemo igrati u finalu, nego u polufinalu. Posle meča za pamćenje, Srbija je deklasirala Rusiju. Slavila je sa više nego ubedljivih 3:0. SAD su očekivano pobedile Japan sa 3:0.
„Prikazali smo jednu od najboljih partija, ako ne i najbolju, kada je ova generacija u pitanju. Nadigrali >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << smo Rusiju i dobili neverovatnu injekciju samopouzdanja. Sledi duel sa Amerikankama. Uloga favorita je u rukama rivala, ali favorit je bila i Rusija. Atmosfera u ekipi je sjajna i jedva čemao meč koji sledi. SAD će na parketu morati da nas ubede da su bolje od nas. Rusija to nije uspela...“ rekla je Tijana Bošković.
O duelu sa SAD svoje mišljenje iznela je i Brankica Mihajlović.
„Slavile jesmo, ali ne do duboko u noć. Znamo da nas jedna pobeda deli od medalje. Znamo da bi svaka sijala kao zlato. Ali mi želimo zlato, mi želimo da pevamo himnu na pobedničkom postolju. SAD jesu favorit, ali bela zastava je ostala u Srbiji. Borićemo se do poslednjih atoma snage za mesto u finalu“ rekla je Brankica Mihajlović.







