Micov vodio Kantu do pobede

Izvor: B92, 19.Maj.2011, 00:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Micov vodio Kantu do pobede

Košarkaši Kantua i Dinama iz Sasarija stekli su prednost posle prvih utakmica četvrtfinalnih serija italijanske Serije A.

Kantu je na svom parketu deklasirao Vareze sa 78:53 (Micov 14p), dok je tim sa Sardinije napravio veliko iznenađenje i dobio Armani džins u Milanu sa 71:70 (Plisnić 1).

U četvrtak su na programu prvi mečevi u preostale dve serije - Montepaski dočekuje Virtus iz Bolonje, dok se Avelino sastaje sa Benetonom.

Najbolji u pobedi Kantua bio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je srpski bek Vladimir Micov sa 14 poena (4-6 iz igre za 25 min), 7 skokova i 2 asistencije, Macarino je takođe ubacio 14 poena, a Markoišvili i Leunen dali su po 11. Ekipu Varezea predvodio je Rok Stipčević sa 16 poena.

Tragičar meča u Milanu bio je Dejvid Hokins, koji je u završnici bio polovično precizan sa penala i tako omogućio Sasariju da stigne do 'brejka’. Najefikasniji kod pobednika bio je Vajt sa 16 poena (7sk), Hanter je upisao 12, a Pinton 11. Vanja Plisnić nije imao svoje veče – 1 poen (0-5 iz igre za 19 min) i 7 skokova.

Za Armani Džins Ibrahim Džaber postigao je 18 poena, Hokins je dao 13 (10sk), a Bendžamin Eze 12.

Druge utakmice na programu su u petak, a domaćini su isti kao i u prvim mečevima.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

A-1: Teodosić 20 poena za 19 min.

Izvor: B92, 19.Maj.2011

Kao što se i očekivalo, Olimpijakos i Panatinaikos su ubedljivim pobedama počeli polufinalne serije plej-ofa grčke A-1 lige...Pirejci su savladali Aris rezultatom 95:63 (Teodosić 20, Erceg 9, Kešelj 4), dok je Panatinaikos dobio PAOK sa 95:52 (Tepić 9)...Titulu brani PAO, koji je šampion već...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.