Izvor: TV Arena Sport, 12.Maj.2016, 00:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Metalac smenio Vladimira Đokića
Metalac je neočekivano posle poraza u prvom kolu Superlige doneo odluku da smeni trenera. Vladimir Đokić je bivši, a ne njegovo mesto postavljen je Dragan Simeunović.
Đokić, koji je posle dve i po godine na kormilu kluba iz Valjeva dobio otkaz, mirno je prihvatio tu odluku.
"Tako je u mom poslu. Nije ni prvi ni poslednji put. Nazvao me je predsednik skupštine kluba Zoran Vraneš i rekao šta ima, a ja sam to prihvatio kao profesionalni potez. Radio sam najbolje >> Pročitaj celu vest na sajtu TV Arena Sport << što sam umeo i Metlacu želim mnogo sreće", izjavio Vladimir Đokić.
Dragan Simeunović dobro poznaje prilike u Metalcu, budući da je pre šest godina bio već trener ekipe u tadašnjoj Balkanskoj ligi, a poslednje dve godine radi sa mlađim kategorijama u klubu.
"Nemamo mnogo vremena da pravimo zaokrete, s obzirom na kalendar takmičenja. Osnovni zadatak je da se tim podigne, kao i motivacija i adrenalin. Ali i da se neki igrači, koji su bili nosioci igre, vrate u život što pre. Mislim na Đorđa Majstorovića, kao i stanje povrede Marka Jošila", rekao je Simeunović uz opasku da veliki doprinos očekuje i od Jovana Novaka.
On je rekao i da je optimista po pitanju povratka Metalca u ABA ligu.
"Klupski cilj je uvek bio igrati superligaški plej-of, pa onda sve ostalo. Videćemo, ja sam optimista", dodao je Simeunović, koji će prevoditi ekipu protiv Crvene zvezde u drugom kolu Superlige u četvrtak u Beogradu.
Odaberite svog operatera i prijavite se na linku Arena Sport paket
U roku od tri radna dana (nakon prijave), kontaktiraće vas operater radi sklapanja ugovora i aktivacije paketa i instalacije opreme,
















