Izvor: MozzartSport.com, 07.Avg.2021, 23:23

Metalac se probudio: Proleter prva žrtva Lazetićeve čete

Domaćin protiv Novosađana rutinski stigao do prve pobede u sezoni 3:0

Činjenica da su rivali četvrto kolo dočekali sa učinkom od po dva poraza i remijem nametnula je imperativ osvajanja bodova pred obe ekipe, a u nezavidnoj situaciji bolje se snašao Metalac koji je aktuelnu poziciju uspeo da pretoči u dodatni motiv i pruži najbolju partiju od početka sezone.

Domaćin je na stadionu podno Rudnika od starta susreta bio tim koji diktira tempo i ima inicijativu >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << što je već u 11. minutu rezultiralo pogotkom Fićovića. Mladi ofanzivac koji je Metalac pojačao ovog leta iz Grafičara odlično je reagovao na centaršut sa levog boka i glavom upisao prvensc u novom klubu.

Samo tri minuta kasnije Maksimović je stavio na muke Petrića, a usledili su potom pokušaji Bačkulje i Fićovića, međutim rezultat se nije menjao do poslednjeg minuta prvog poluvremena kada je Cvetković iz slobodnog udarca sa levog krila idealno uposlio Šarića kojem nije bilo teško da glavom udvostruči prednost.

Dve lopte u mreži gostiju produbile su muke Novosađana koji su u Gornji Milanovac stigli bez šefa stručnog štaba nakon rastanka sa Brankom Žigićem, a najbolju priliku da probudi tračak nade Proletera imao je Živojinović čiji je udarac odbranio Savić.

Pokušaj veznog igrača nije bio dovoljan da probudi goste, te se nastavila inicijativa Metalca po taktovima Cvetkovića, a konačnih 3:0 postavio je Stojić sjajnim udarcem sa oko 20 metara.