Izvor: B92, 14.Okt.2021, 19:29

Metalac posle goleade prošao u 1/8 finala Kupa

Fudbaleri Metalca plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije pošto su na svom terenu pobedili Žarkovo sa 3:2.
Tim iz Gornjeg Milanovca poveo je u osmom minutu preko Nikole Furtule, a rezultat je zatim povećao Damjan Krajišnik u 16. minutu.
Do kraja prvog poluvremena gosti, koji nastupaju u prvoj ligi, uspeli su da smanje preko Strahinje Čarapića u 22. minutu.
Metalac je do dva gola razlike ponovo došao golom Srdjana Nikolića u 72. minutu, dok je konačan rezultat golom iz slobodnog udarca postavio Jovan Kokir u 82. minutu.
Plasman u osminu finala Kupa Srbije u sredu su osigurali fudbaleri Partizana i Radnika iz Surdulice.