Metalac mučio šampiona, Bertans doneo pobedu

Izvor: Sportski Žurnal, 29.Maj.2014, 19:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan NIS – Metalac Farmakom 76:63 (18:17, 15:16, 17:22, 26:8)
Hala sportova na Novom Beogradu. Gledalaca: 1.000. Sudije: Maričić, Ninković, Milovanović.
PARTIZAN NIS: Tepić 11, Lovernj 12, Pavlović 14, Dalo, Milutinov 2, Bogdanović 5, Gagić 4, Musli 7, Andrić, Bezbradica, Bertans 21, Šalić.
METALAC FARMAKOM: Tanasković, Kužeta, Tomašević 2, Aleksić 8, Mičel 13, Dujković 1, Vuldridž 4, Čakarević 8, Knežević 15, Kljajević, Jokić 3, Popović 9.
(FOTO: V. Marković)
Mučio se Partizan u Hali sportova na Novom Beogradu sa Metalcem tri četvrtine, ali je u poslednjoj deonici ipak odigrao onako kako se od šampiona očekuje i zabeležio očekivanu pobedu.
Da se Valjevci neće lako predati bilo je jasno još na početku susreta. Iako je Partizan već trojkom Bertans u četvrtom minutu imao dvocifrenu prednost (12:2), Metalac se vratio u igru.
Doduše, crno-beli su u osmom minutu imali „plus devet” (17:8), ali do kraja prvog perioda su gosti bili sjajni, pa su stigli samo do pola koša zaostatka (18:17).
Slično je bilo i u drugoj četvrtini, kad je trojkom Tepića Partizan poveo sa 26:19, ali je u 16. minutu Metalac po prvi put imao prednost, posle trojke Jokića (27:26).
Smenjivali su se dugo rivali u vođstvu, a minut pre kraja trećeg perioda Valjevci su imali „plus četiri” (51:47), nešto kasnije i maksimalnih pet poena prednosti (55:50).
Nova trojka Bertansa u 32. minutu donela je izjednačenje (58:58), ali Metalac je prednost držao sve do 34. minuta, kad je vodio sa 61:60. Tada je usledila serija crno-belih od 11:0 koja je rešila meč.
Partizan je poveo sa 72:61, a hrabri Valjevci ostali su bez šanse za veliko iznenađenje…