Mesiju skidali dres, ali Barsa ide u finale

Izvor: Mondo, 09.Feb.2018, 00:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mesiju skidali dres, ali Barsa ide u finale

Katalonci će u aprilu igrati za prvi trofej. Suarez namestio prvi gol Kutinju, kao i u Liverpulu.

Foto: AP/Alberto Saiz

Dilema u suštini nije postojala.

Barselona je pobedila Valensiju i u revanšu polufinala Kupa kralja i zakazala finalni meč protiv Sevilje za 21. april. Te večeri, na lokaciji koja će tek biti određena, biće dodeljen prvi pehar u Španiji ove sezone i Katalonci će, naravno, biti veliki favoriti.

Posle 1:0 u prvoj utakmici, >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Barsa je na "Mestalji" pobedila 2:0, a golove su postigli Filipe Kutinjo u 49. minutu i Ivan Rakitić u 82, a kuriozitet je da je oba pogotka namestio Luis Suarez.

Posebno zanimljivo je to da je Urugvajac namestio Brazilcu i prvi gol u dresu Liverpula, u februaru 2013. godine.

Srpski vezista Nemanja Maksimović odgledao je utakmicu sa klupe domaćih i bodrio saigrače, koji su vodili očekivano veliku bitku sa liderom prvenstva. U jednom trenutku prvog poluvremena čak su Lionelu Mesi i skinuli dres u borbi sa loptom!

Foto: Guliver/Getty images/Manuel Queimadelos Alonso

U drugom polufinalu, Sevilja je dan ranije pobedila Leganes i takođe opravdala ulogu favorita.

Katalonci su i prošle godine osvojili ovaj trofej, kao i dve sezone pre toga, a sa Andalužanima su se poslednji put sreli u finalu 2016. Te večeri, na Visente Kalderonu, Đordi Alba i Nejmar doneli su "Blaugrani" pobedu u produžetku i ostavili Sevilju bez trofeja koji čeka od 2010.

Uostalom, statistika takođe pokazuje koliko se Barsa dobro oseća u ovom takmičenju, jer je ovog četvrtka postala prvi tim u istoriji koji će nastupiti u pet uzastopnih finala.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.