Mesi vadio kestenje iz vatre: Penal u 90. za pobedu (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 19.Feb.2017, 23:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Leganjes pružio izuzetno jak otpor na Nou Kampu

Lionel Mesi sam je sprečio novi kiks Barselone u Primeri. Slavili su Katalonci na svom terenu sa 2:1 protiv Leganjesa u utakmici 23. kola Primere i koliko-toliko sačuvali korak sa vodećim Realom koji ima dve utakmice manje.

A pobedonosni pogodak argentinski as postigao je sa bele tačke u 90. minutu posle prekršaja na Nejmaru i opravdano dosuđenog penala. A u trećem minutu El Žar je zaledio umalo >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << zaledio srca navijača Barselone, međutim, njegov šut je prošao tik pored stative.

Barselona je odlično počela utakmicu i već u četvrtom minutu Lionel Mesi je pogodio posle asistencije Luisa Suareza.A nije mu ni bilo teško, s obzirom da mu je Urugvajac dao loptu kao na tacni.

Delovalo je u tom trenutku da će Leganjes doživeti pravi debakl kao što se to obično dešava kada Barselona u ranom periodu meča načne rivala.

Ipak, ovaj put nije bilo tako. Naprotiv. U 18. minutu je Leganjes propustio dobru priliku za izjednačenje preko Nabila el Žara. Usledio je i novi pokušaj Mesija, ovaj put doduše neuspešan.

Kada je Rafinja u 69. minutu promašio još jednu priliku za katalonskog giganta, već je počela da se uvlači nervoza u redove domaćih navijača.

Sa razlogom, kako se pokazalo veoma brzo. Darvin Mahis je u 71. minutu sjajno pronašao Unaija Lopeza, a ovaj je majstorski šutirao kroz noge Ter Štegenu.