Mesi odmarao, Pako udavio Sevilju (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 04.Nov.2017, 23:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Katalonci slavili na krilima rezervnog napadača - 2:1 (1:0)

Slobodno veče za Lea Mesija. Prva zvezda Barselone "odmarala" je u svojevrsnom derbiju Primere protiv Sevilje (2:1), ali njegovo "odsustvo" nije se odrazilo na rezultat. Nije omaleni Gaučos dao gol, ali je igrao sasvim pristojno i pojedinim lepim potezima začinio trijumf lidera Primere koji na reprezentativnu pauzu ide sa četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasiranu Valensiju.

Blistao je Pako >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Alakser. Prošle sezone proglašen od mnogih za promašaj Barse, večeras je dva puta matirao odbranu gostiju iz Andaluzije i bio najzaslužniji za deseti prvenstveni trijumf Katalonaca. Pako je zabeležio prva dva gola u novoj sezoni, a zanimljivo da ga je trener Valverde izveo iz igre samo minut nakon što je drugi put na meču matirao golmana Soriju.

Barsa je kontrolisala utakmicu. Po kišom nakvašenom terenu, Sevilja je tek na momente uspevala da zapreti lideru Primere, a niko se na Nou Kampu nije uplašio ni kada je Gvido Pizaro sjajno skočio posle kornera u 59. minutu i poravnao na 1:1.

Katalonci su igrali koliko im je bilo potrebno. Nisu dozvolili Sevilji da im ugrozi prednost u samoj završnici, a ni perfektan niz nepobedivosti protiv Andalužana koji traje više od 15 godina. Davno su se navijači Sevilje radovali na Nou Kampu, a teško da će se to promeniti i u godinama koje dolaze. Bar dok se Mesi ne penzioniše...

ŠPANIJA 1 - 11. KOLO