Izvor: MozzartSport.com, 17.Jun.2020, 00:11

Mesi krenuo sa pola terena i rešio meč, Barsa juri ka tituli, Leganes zadovoljan izdanjem na Nou Kampu (VIDEO)

Rutinsko slavlje ekipe Kikea Setjena - 2:0

Uzmeš loptu, predriblaš polovinu igrača protivničkog tima, istrpiš pet faulova i iznudiš jedanaesterac. To je Lionel Mesi učino neposredno nako što je u 69. minutu utakmice rešio pitanje pobednika protiv Leganesa - 2:0 (1:0).

Barselona je ponovo bez prevelikog sjaja stigla do dragocenih bodova u poteri za šampionskom titulom. Bilo je to rutinsko slavlje ekipe Kikea Setjena, koja polako podiže formu pred >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << odlučujuće bitke u španskoj Primeri. Sa druge strane, Leganes ima razloga da bude zadovoljan svojim izdanjem na Nou Kampu, s obzirom da u nekoliko navrata uspeo ozbiljno da pripreti Ter Štegenu.

To se pre svega odnosi na sam početak utakmice. Gosti su u razmaku od samo dva minuta imali dve odlične šanse, ali nisu uspeli da ih iskoriste, pa je potom bilo realno da budu kažnjeni. Obe u 12. i 14. minutu nije uspeo da iskoristi Migel Gerero.

Utakmica se u korenu izmenila u 42. minutu. Žunior Firpo je lepo proturio loptu do Ansua Fatija, koji je sa ivice kaznenog prostora izuzetno preciznim udarcem pogodio nebranjeni deo mreže gola na kojem je stajao Ivan Kueljar.

Barseloni je u nastavku bilo znatno lakše da igra. Samo četiri minuta pre Mesijevog gola pogodak je poništen Antoanu Grizmanu, a onda se dogodio trenutak odluke. Mesijevi potezi su bili odlični, ali je onaj završni trenutak bio sporan. Arbitar Manuera je u pomoć zvao VAR tehnologiju, nakon čega je odlučeno da je bilo elemenata za jedanaesterac. Naravno, sa tim se nisu složili u Madridu, pa je u čuvenoj Marki još pre kraja meča izašao tekst sa zajljučkom da kontakt nije bio dovoljnog inteziteta da bi se dosudio jedanaesterac. Ipak, on je dosuđen, a Mesi je kao i uvek bio nemilosrdan sa bele tačke.

Barselona je sa ovom pobedom pobegla Realu na pet bodova udaljenosti, pa će Madriđani biti pod ogromnim imperativom u orkšaju sa Valensijom u četvrtak (22.00).