Izvor: B92, 14.Jan.2004, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Merion Džons na stazi u februaru

Trostruka olimpijska pobednica i jedna od najboljih atletičarki sveta Merion Džons posle jednogodišnje pauze zbog porođaja vratiće se na stazu 6. februara, kada će se u Njujorku održati "Milrouz igre".

Slavna atletičarka je na konferenciji za novinare u utorak rekla da se u Njujorku prijavila za trku na 60 metara, a potvrdila je da će 20. februara učestvovati i na "Norič junion gran pri" takmičenju u Birmingemu. U Engleskoj će pored trke na 60 metara učestvovati i >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u skoku u dalj.

"Napravila sam jednogodišnju pauzu i sada je veoma važno da se na vreme uključim u takmičenje, kako bih spremna dočekala Olimpijske igre. Takmičenje u Birmingemu se savršeno uklapa u moj plan priprema i zbog toga sam odlučila da putujem u Englesku", rekla je Džons, koja je u junu prošle godine iz veze sa svetskim rekorderom na 100 metara Timom Montgomerijem rodila sina Tima Juniora.

Merion Džons je na Olimpijskim igrama u Sidneju 2000. godine osvojila zlatne medalje na 100, 200 i u štaferi 4x100 metara, ali je njen agent Čarli Vest izjavio da u Atini neće učestvovati u štafetama, već će se, pored sprinterskih disciplina, kocentrisati na skok u dalj.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.