Menhengladbah srušio i Bavarce, profitirali Lajpcig i Dortmund

Izvor: RTS, 07.Dec.2019, 18:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Borusije savladali su u Menhengladbahu ekipu Bajerna sa 2:1 i zadržali vodeću poziciju na tabeli Bundeslige. Bensebaini doneo domaćinu pobedu sa bele tačke u zaustavnom vremenu utakmice. Lajpcig bolji od Hofenhajma 3:1, Dortmund ubedljiv protiv Diseldorfa 5:0. Augsburg bolji od Majnca, Frajburg od Volfsburga.
Fudbaleri Menhengladbaha savladali su na svom terenu ekipu Bajerna i zadržali prvo >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << mesto na tabeli Bundeslige, posle 14 odigranih utakmica.

U prvih 45 minuta nije bilo golova, da bi gosti poveli u 49. minutu golom Ivana Perišića, na asistenciju Tomasa Milera.
Bensebaini je izjednačio rezultat u 60. minutu, a u zaustavno vremenu dosuđen je penal za domaću ekipu, posle čega je Havi Martinez dobio drugi žuti karton.
Bensebaini je bio siguran i doneo novi trijumf svojoj ekipi, koja sa 31 osvojenim bodom čuva vrh tabele.
Lajpcig je pobedom nad Hofenhajmom došao do druge pozicije na tabeli sa 30 osvojenih bodova, dok je Doetmund deklasirao ekipu Diseldorfa sa 5:0, za treće mesto na tabeli sa 26 osvojenih bodova.
U poslednjem meču dana, Bajer je u Leverkuzenu savladao ekipu šalkea sa 2:1.