Izvor: Sportske.net, 19.Jan.2020, 00:19

Mega se držala 30 minuta u "Morači"!

Mega se držala 30 minuta u Morači!

Mega Bemaks poražena na gostovanju Budućnosti.

Ekipa Dejana Milojevića je umalo napravila veliko iznenađenje. Mega je igrala sjajno protiv favorita iz "Morače", vodila veliki deo meča pune tri četvrtine, a onda naprasno stala.

Na kraju - 90:76 u korist Budućnosti.

Vodila je Mega od starta, imala i 9 poena prednosti u nekoliko navrata, baš kao i na samom kraju četvrtine koja je završena rezultatom 26:17. U drugoj četvrtini ista situacija, da bi tek >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << u trećoj Budućnost uspela da stigne do prednosti.

Danilo Nikolić je Kilpatrik su bili ti koji su držali Budućnost i koji su uspeli da preokrenu rezultat, makar na kratko, jer se Mega i dalje vraćala u prednost, iako su domaći imali i +7. Simonović i Mesiček su očas posla vratili egal, da bi Cerovina i Nenadić vratili prednost gostima.

Sa dve trojke domaći počinju poslednju deonicu kada prelaze u novo vođstvo, Nikolić i Šehović su pogodili, a onda se razigrao Martin, kao i Kobs, pitanje pobednika je ubrzo bilo rešeno.

Kobs najefikasniji u redovima domaćina sa 24 poena, 5 skokova i 7 asistencija, a odličan je bio i Kilpatrik sa 19 poena. Kod Mege najbolji Simonović sa 23 poena, Peri 13.