Mega dovela mladog Gruzijca

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 02.Dec.2015, 13:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mega dovela mladog Gruzijca

Mega Leks dovela perspektivnog centra Gogu Bitadzea iz ekipe Vita Tbilisi.

Goga Bitadze (16 godina, 209 cm) novi je član KK Mega Leks!

Najbolji centar "B" divizije letošnjeg U-16 prvenstva Evrope stiže iz kluba Vita Tbilisi, za čije seniore je nastupao u regionalnoj VTB ligi.

Na poslednje tri utakmice, protiv Uniksa, Jeniseja i Zenita, beležio je prosečno 4,7 poena i 3,0 skokova za 24 minuta provedena na parketu.

U Megi tvrde da Bitadze dosta >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << podseća na Nikolu Jokića, prvog košarkaša koji je direktno iz tog beogradskog kluba otišao u NBA ligu.

Plan je da perspektivni Gruzijac ove sezone uglavnom nastupa za Megin juniorski tim - to je omogućeno novim propisima KSS - ali nije isključeno ni da debituje u ABA ligi pod komandom šefa stručnog štaba Dejana Milojevića.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.