Medalja izmakla za 0,1 krug

Izvor: Politika, 23.Sep.2011, 23:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Medalja izmakla za 0,1 krug

Svetska šampionka Zorana Arunović zauzela četvrto mesto na finalu Svetskog kupa

Zlato Andrije Zlatića, koje mu je donelo i prvi veliki kristalni globus u karijeri, i bronza Nemanje Mirosavljeva su jedina dva trofeja koje je troje naših strelaca osvojilo u Vroclavu na finalu Svetskog kupa, pošto je juče Zorana Arunović za 0,1 krug ostala bez medalje

Olimpijska šampionka iz Atine 2004. Olena Kostevič drugi put osvojila je veliki kristalni globus (prvi put 2003) >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << u gađanju iz vazdušnog pištolja, ovog puta sa 488,5 (389) krugova. Srebrnu medalju za 486 (386) krugova izborila je Kineskinja Ći Sun, koja je na takmičenjima za svetski kup do sada imala samo dva trofeja osvojena na domaćem terenu (zlato u Čangvonu 2011. i srebro u Guangdžou 2010), dok je bronza pripala iskusnoj Australijanki Laliti Jaleuskoj (48 godina), olimpijskoj šampionki u gađanju MK pištoljem iz Sidneja 2000. Nekadašnja ruska reprezentativka je imala 483,9 (383) kruga.

Zorana Arunović, koja je na finale Svetskog kupa stigla kao svetska šampionka, u konkurenciji s osam najuspešnijih takmičarki vazdušnim pištoljem ove sezone imala je ukupno 483,8 kruga. U osnovnom delu (kvalifikacije) sa 384 kruga (97, 95, 97, 95) imala je peti rezultat, a u finalu sa 99,8 krugova treći. To joj, međutim, nije bilo dovoljno da dostigne Kineskinju Sun, ali ni i da se odupre napadu Jaleuske koja je sa šeste pozicije i krugom manje od naše šampionke sa 100,9 krugova u finalnoj seriji stigla do bronzane medalje. Ipak gubtnica dana je Ruskinja Klimova, koja je sa druge pozicije zbog najlošije finalne serije (96,3) pala na peto mesto.

– I u osnovnom delu napustila me je sreća, jer sam imala za „izvoz” devetki, koje su elektronski mereno bile 9,9. Moj rezultat, ako bismo računali na decimale, kao u finalu, bio je bolji i od rezultata Klimove koja je imala 387 krugova. U finalu sam poslednjim hicem izgubila medalju. Kada bih rekla da sam zadovoljna slagala bih, a kada bih rekla da nisam zadovoljna, opet bih slagala. Nije loše biti tako visoko plasiran na ovako prestižnom takmičenju. Na žalost jedina se od nas troje vraćam praznih ruku. Ovo je i kraj sezone za mene, tako da sada idem na zaslužen odmor – rekla je Zorana Arunović.

Rezultati, vazdušni pištolj: 1. Olena Kostevič (Ukrajina) 488,5 (osnovni deo 389; finale 99,5), 2. Ći Sun (Kina) 486 (386; 100), 3. Lalita Jaleuska (Australija) 483,9 (383; 100,9), 4. Zorana Arunović (Srbija) 483,8 (384; 99,8), 5. Kira Klimova (Rusija) 483,3 (387; 96,3), 6. Selina Gobervil (Francuska) 482,9 (385; 97,9), 7. Nino Salukvadze (Gruzija) 481,4 (383; 98,4), 8. Stefani Tiro (Francuska) 481,3 (382; 99,3), 9. Mira Suhonen (Finska) 373.

Ž. B.

objavljeno: 24.09.2011

Nastavak na Politika...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.