Izvor: B92, 07.Avg.2010, 11:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mbokani postao član Monaka
Dimersi Mbokani novi je član francuskog prvoligaša Monaka, saopštio je taj klub.
Posle Milana Jovanovića Standard iz Liježa napustio je i drugi napadač koji je imao velike zasluge za titule koje je taj klub osvajao u sezonama 2007/08 i 2008/09. Mbokani je sa 'Kneževima' potpisao trogodišnji ugovor, a Monako će mu biti treći klub u Evropi, posle Anderlehta (2007) i Standarda (2007 - 2010).
Kongoanac je rođen 1985. godine, igrao je i za lokalne Belor >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i Mazmbe.
„Drago mi je što sam došao u ovako ozbiljnu ligu i nadam se da ću biti jedan od najboljih strelaca," rekao je Mbokani na predstavljanju.
Monako je prošle sezone završio na osmom mestu a ekipa koju vodi Gi Lakomb angažovala je tokom leta Šveđanina Hansona (Ren), Rumuna Nikulaea (Okser), Belgijanca Šabera (Šarlroa), Franuca Pigrenijea (Zenit Sankt Peterburg) i dovela igrača Milana Obamejanga na pozajmicu od godinu dana.
Mbokani u Monaku
Izvor: NaDlanu.com, 07.Avg.2010
MONAKO, 7. avgusta 2010. (Beta-AP) - Napadač iz Kongoa Dijumersi Mbokani potpisao je četvorogodišnji ugovor sa francuskim prvoligašem Monakom, saopštio je danas taj fudbalski klub. Monako nije naveo koliko je platio 24-godišnjeg igrača, ali su lokalni mediji preneli da je reč o sumi od sedam...





