Izvor: B92, Beta, 10.Dec.2010, 21:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mazembe iznenadio Pačuku
Dvostruki uzastopni šampion Afrike, Mazembe plasirao se u polufinale Svetskog klupskog prvenstva pobedom nad meksičkom Pačukom od 1:0 (1:0).
Tim iz iz Demokratske Republike Kongo savladao je šampiona KONKAKAF-a golom Mbenze Bedija u 21. minutu utakmice.
Mazembe je meč završio sa 10 igrača zbog isključenja Sunzua u 82. minutu, a u polufinalu takmičenja u Abu Dabiju igraće protiv šampiona Južne Amerike, brazilskog Internasionala.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
U subotu je na programu četvrtinalni meč između domaće Al Vahde i šampiona Azije, južnokorejskog Seongnama. Bolji iz tog duela 15. decembra će u drugom polufinalu biti rival šampionu Evrope, milanskom Interu.
Ovo je sedmo izdanje klupskog prvenstva sveta pod okriljem FIFA. Prve tri godine pobeđivali su južnoamerički klubovi Korintijans, Sao Paulo i Internasional, a poslednje tri titule osvojile evropske ekipe Milan, Mančester junajted i Barselona.
Senzacija na Svetskom klupskom prvenstvu
Izvor: Sportal.rs, 10.Dec.2010
Afrički fudbalski šampion Mazembe plasirao se u polufinale Svetskog klupskog prvenstva u Abu Dabiju, pošto je pobedio Pačuku iz Meksika sa 1:0.






