Maze sezonu završila trijumfom

Izvor: B92, 17.Mar.2013, 20:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Maze sezonu završila trijumfom

Slovenka Tina Maze završila je sezonu u kojoj je došla do velikog Kristalnog globusa trijumfom na poslednjem veleslalomu, održanom u Lencerhajdeu.

Maze je ovogodišnji Svetski kup započela isto pobedom u istoj disciplini, a na kraju je osvojila rekordnih 2.414 bodova.

Slovenka je sezonu završila sa 11 trijumfa, 24 podijuma i titulama u superveleslalomu, veleslalomu i superkombinaciji, uz rekord koji je postavila.

Tina je nadmašila prethodni rekord koji je prošle >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sezone postavila Amerikanka Lindzi Von, i nadmašila je najbližu rivalku Marija Hefl-Riš za 1.313 bodova.

Ovo je pobeda koju sam očekivala. Pobedila sam na prvoj i poslednjoj trci sezone. To je savršeno“, rekla je Maze, „Posle razočaranja u slalomu, ovo je neverovatan kraj. Nemam reči. Sada je vreme za proslavu i odmor“.

Maze, koja je završila sve trke u veleslalomu ove sezone završila na podijumu, na zatvaranju sezone je ostvarila vreme od 2:16.67 minuta. Na kraju je za 35 stotinki nadmašila svetsku šampionku u toj disciplini Tesu Vorli, koja je bila najbrža u prvoj vožnji, ali u drugoj nije mogla da parira Slovenki. Na trećem stepeniku pobedničkog postolja našla se domaća skijašica Lara Gut.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.