Mateus: Odgovara nam uloga autsajdera

Izvor: B92, 30.Sep.2003, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mateus: Odgovara nam uloga autsajdera

Trener Partizana Lotar Mateus izjavio je da je njegova ekipa autsajder pred put u Marsej i duel sa Olimpikom u 2. kolu Lige šampiona. Nemac je rekao da uloga podredjenog tima daje njegovoj ekipi potrebnu opuštenost, jer nema obavezu da se plasira u drugu fazu takmičenja.

"Možemo da igramo tako na dobar rezultat, što svakako nije minimalni poraz. Moramo biti i samouvereni i moramo da se zalažemo. Uz neophodnu dozu sreće, možemo i do bodova", rekao je Mateus.

Mateus je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << rekao da poznaje protivnika i da je to brza ekipa sa mnogo dobrih igrača i tehnički veoma jaka.

"Ako ih pustimo da igraju kako znaju, ne treba ni da putujemo. Mi smo autsajderi u ovom meču, kao i u Ligi šampiona uopšte. Ta uloga nam prija i možemo da se snadjemo, ali to ne znači da ne treba da igramo disciplinovano i koncentrisano", objasnio je Mateus novinarima.

On je pohvalio "napredak u profesionalizmu" svojih igrača, koji su samoinicijativno gledali utakmice protivnika, što ranije nije bio slučaj.

Kapiten šampiona SCG Saša Ilić ocenio je da je predstojeća utakmica najteža u prvom krugu.

"Mnogo dobro igraju na svom terenu, imaju sjajnu publiku i traže šansu da se vrate u vrh frrancuskog i evropskog fudbala. Borbeni su i postižu lake golove, a to je ono što nama najviše fali", kazao je on.

"Najveći problem Partizana primanje lakih golova, naročito u Evropi, dok, sa druge strane, mi pogotke postižemo posle dobro izgradjenih akcija. Voleo bih da i mi imamo neki 'otpadak' ili da iskoristimo greške rivala", rekao je Ilić.

Kapiten "crno-belih" istakao je da je publika najveća prednost Olimpika.

"Plašili smo se meča sa Portom, a posle nam je bilo žao što nismo uzeli sva tri boda. Želimo da se to ne ponovi u sredu", rekao je on i istakao da se njegov tim nije zadovoljio plasmanom u elitno evropsko takmičenje, nego da želi da ostvari neki rezultat.

Damir Čakar je napustio današnji trening zbog povrede i on najverovatnije neće putovati, a van terena su još uvek Vladimir Ivić i Ivica Kralj, koji će početi da trenira tek za desetak dana.

Manjih problema sa povredama imaju i Albert Nadj i Ljubinko Drulović, ali će oni putovati u Francusku.

Partizan je u prvom kolu grupe F, pre dve nedelje, odigrao 1:1 sa Portom kod kuće, dok je Olimpik poražen od Reala u Madridu sa 4:2.

Direktan prenos utakmice Olimpik - Partizan moći ćete da gledate na TV B92 u sredu u 20 časova i 45 minuta. Nakon te utakmice TV B92 će emitovati snimak drugog meča grupe F Porto - Real Madrid.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.