Masa očekuje bolje dane u Ferariju

Izvor: B92, 10.Jan.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Masa očekuje bolje dane u Ferariju



Vozač Ferarija Brazilac Felipe Masa izjavio je da u predstojećoj sezoni Formule 1 od italijanske ekipe očekuje isti tretman kao i onaj koji će imati novo pojačanje, Finac Kimi Rajkonen.

Masa se nada da će nakon odlaska Mihaela Šumahera izaći iz senke, uprkos dolasku dosadašnjeg vozača Meklarena. Brazilac je izjavio da u 2007. godini očekuje korak dalje u odnosu na treće mesto u šampionatu prošle sezone.

"Mnogo toga se promenilo od prošle sezone. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << U 2006. godini ni u jednom trenutku nisam imao automobil kojim sam mogao da konkurišem za najbolji plasman. Siguran sam da ću od sada imati značajnu ulogu u timu. Rajkonen i ja smo mladi vozači i siguran sam da ćemo imati podjednak tretman u timu", izjavio je Masa.

Masa je prošle ostvario dve pobede, na VN Brazila i Turske, a u 2007. godini se nada boljem učinku, iako ističe da ne sanja o tituli.

Brazilac je imao sreću da jednu sezonu u italijanskoj ekipi provede sa Mihaelom Šumaherom, za Nemca poslednjoj u karijeri. Masa kaže da će Formula 1 osetiti izostanak sedmostrukog šampiona:

"To je gubitak za celokupan sport, jer je otiđao vozač koji je oborio sve moguće rekorde. Biće čudno bez njega", dodao je Masa.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.