Masa: Kimi, ja sam br. 1 u Ferariju

Izvor: B92, 28.Okt.2006, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Masa: Kimi, ja sam br. 1 u Ferariju



Brazilac Felipe Masa upozorio je Kimija Raikonena da naredne sezone ne očekuje status prvog vozača Ferarija jer će on zauzeti tu poziciju.

Masa je u 2006. pobedio dva puta, što su bile njegove prve pobede u Formuli 1.

Sledeće godine, posle povlačenja Mihaela Šumahera, Brazilac očekuje da pobeđuje češće.

"Do sada sam svom timu pomogao popunjavajući praznine, ali sada očekujem da se stvari promene”, izjavio je Masa Gazeti >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Delo Sport.

"Mislim da sledeće godine neću morati da dozovoljavam Kimiju da me pretekne.”

"On je odličan vozač, ali dolazi u novi tim. Moraće da se prilagodi.”

Posle pobede na domaćem gran priju, 25-godišnji vozač postavio je sledeći cilj, koji je mnogo viši.

"Pobedom u Interlagosu ostvario sam jednu životnu želju, bilo je to ispunjenje mog sna. Nema većeg zadovoljstva nego pobediti kod kuće.”

Naredna meta Felipea Mase jeste osvajanje titule prvaka sveta.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.