Marsej u nadoknadi slomio Lion

Izvor: B92, 23.Apr.2023, 22:56

Fudbaleri Olimpika iz Marseja savladali su imenjaka iz Liona rezultatom 2:1 (1:0) u poslednjoj utakmici 32. kola francuske Lige 1.

Marsej je generalno na ovom meču bio bolji i konkretniji rival, a vodio je od 44. minuta golom Turčina Čengiza Undera.

Nervirao se u nastavku Igor Tudor jer je njegov tim imao nekoliko ozbiljnih prilika da duplira prednost, ali se to nije desilo, pa je usledila kazna.

Aleksandr Lakazet je u 68. minutu pogodio za izjednačenje, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << što je dalo nadu domaćima, ali su se one raspršile u nadoknadi vremena.

Tada je Malo Gusto posle odbitka nesrećno matirao sopstvenog golmana Entonija Lopesa i time bodove "poslao" u najpoznatiju francusku luku.

Marselj je skočio na drugo mesto na tabeli, sa osam bodova manje od najvećeg rivala, Pari Sen Žermena.

Lion je ostao na 7. poziciji sa 50 osvojenih bodova, a do kraja sezone je ostalo još šest rundi.